#یک_آیه_یک_نکته
البقره
أُولَٰئِکَ الَّذِینَ اشْتَرَوُا الْحَیَاةَ الدُّنْیَا بِالْآخِرَةِ فَلَا یُخَفَّفُ عَنْهُمُ الْعَذَابُ وَلَا هُمْ یُنصَرُونَ(86)
البقره
بِئْسَمَا اشْتَرَوْا بِهِ أَنفُسَهُمْ أَن یَکْفُرُوا بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ بَغْیًا أَن یُنَزِّلَ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ عَلَىٰ مَن یَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ فَبَاءُوا بِغَضَبٍ عَلَىٰ غَضَبٍ وَلِلْکَافِرِینَ عَذَابٌ مُّهِینٌ(90)
البقره
أُولَٰئِکَ الَّذِینَ اشْتَرَوُا الضَّلَالَةَ بِالْهُدَىٰ فَمَا رَبِحَت تِّجَارَتُهُمْ وَمَا کَانُوا مُهْتَدِینَ(16)
یکی از مهمترین مباحثی که باید توی جز یک توجه کرد بحث #خرید و فروش و اشتراء است. که باید حواسمون باشه، تو این دنیا ما همیشه خرید و فروش میکنیم به تعبیر امام معصوم دنیا بازارِ و تو همیشه در حال خرید و فروشی
چه #سرمایه ای میدی چی به دست میاری با چه کسی #معامله می کنی از کی داری میخری. این حساسیت ها باید ایجاد بشه. اگر رویکرد، رویکرد خرید و فروش باشه این حساسیت ها ایجاد میشه.
حتی زمانی که امیرالمومنین در شب لیله المبیت به جای پیامبر در بستر خوابیدن تعبیر خدا تعبیر خرید و فروشه. آیه اینه: و من الناس من یشری نفسه. و برای #شهدا هم خدا تعبیر خرید و فروش کرده.
و این حساسیت باید در ما ایجاد بشه و بعد از آن باید مواظب باشیم که گرفتار #خسران نشیم حضرت آدم به خدا عرض کرد که اگر مرا نبخشی و به من رحم نکنی جزء #ورشکستگان میشم اگر کسی روی بحث خرید و فروش حساس بشه روی بحث ورشکستگی و خسران هم حساس میشه

مشاهده مطلب در کانال

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها